۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۵:۳۷:۲۴

گفت‌وگو با مردی که با وام بنیاد مستضعفان کسب‌وکاری متفاوت راه انداخت

تعویض روغنی با آپشن آپاراتی در روستای چاه‌سنگی

رسم زندگی مردم قلعه‌گنج این است. تلاش و کوشش به زندگی‌شان وصله پینه شده و هیچ‌جوره از زندگی‌شان جدا نمی‌شوند

قلعه گنج نیوز: رسم زندگی مردم قلعه‌گنج این است. تلاش و کوشش به زندگی‌شان وصله پینه شده و هیچ‌جوره از زندگی‌شان جدا نمی‌شود. زن و مرد هم ندارد. تلاش و همکاری را توأمان با هم آموخته‌اند و روزی هزاربار سرمشق زندگی‌شان کرده‌اند که باید تلاش کنی، که اگر کمبودها هست، باید به جنگ‌شان بروی و برای ساختن آینده خودت و خانواده‌ات و شهر و روستایت، مشکلات را یک به یک از میان برداری. چهره‌های آفتاب‌سوخته و دستان پینه بسته مردمان قلعه‌گنج و روستاهای اطراف، گواهی این ادعاهاست.

یکی از زحمت‌کش‌های روستای چاه‌سنگی قلعه‌گنج «محمد بدرزه» است. مردی که برای کسب رزق حلال، سال‌های سال شاگرد تعویض روغنی بود. هم صورتش آفتاب سوخته بود و هم لباس‌ها و دستانش سیاه و روغنی… اما روزگار بر یک قرار نماند. او این روزها، پس از هفت سال شاگردی، کسب‌وکار خودش را راه انداخته و با وامی که از بنیاد مستضعفان گرفته، اوستاکار تعویض روغنی و آپاراتی روستای چاه سنگی است. همراه ما باشید تا از داستان زندگی مرد پرتلاش روستای چاه‌سنگی بیشتر بدانید و بخوانید.

 

ادامه گزارش را در لینک زیر بخوانید. 

 

http://ghalehganjnews.ir/1397/05/15/%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%D8%B1%D9%88%D8%BA%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A2%D9%BE%D8%B4%D9%86-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%DA%86/  

ارسال دیدگاه
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط بنیاد علوی در وب منتشر خواهد شد.
  • لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید. پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.